Svarbi informacija ir naujienos

भारतकाराजदूतावास, वार्सा
Embassy of India, Warsaw
***
IndijosambasadaVaršuvoje informuoja, kad užsieniečiams, keliaujantiems į Indijos Respubliką, griežtai draudžiama į šalį įsivežti satelitinius telefonus "Thuraya" arba "Irridium". Asmenims, besinaudojantiems arba gabenantiems minėtus satelinius telefonus Indijos teritorijoje, gali grėsti baudžiamoji atsakomybė pagal Indijos Respublikos įstatymus.

kad pagal Indijos Vyriausybės sprendimą nuo 2017 m. balandžio mėn. 01 d. Lietuvos piliečiams suteikta galimybė teikti paraiškas dėl turistinių ir verslo vizų išdavimo vieneriems arba penkeriems metams.

Lietuvos piliečiai, norintys gauti ilgalaikes (penkeriems metams) turistines arba verslo vizas, be įprastinės vizų paraiškų teikimo tvarkos privalės priduoti biometrinius duomenis ir prieš pateikiant dokumentus atvykti į motyvacinį pokalbį Indijos konsulate Vilniuje.

Taip pat jau galima pildyti paraiškas dėl stažuočių, filmų kūrėjų ir misionierių vizų išdavimo.

Pastebėtina, jog išdavus ilgalaikę turistinę vizą, vienos viešnagės metu Indijoje galima praleisti 90 dienų.


Since April 1, 2017 Government of India decided to issue Tourist and Business Visas with five years validity on regular basis to each applicant applying for these type of visas. "Public Advisory"

Informuojame, kad Indijos Vyriausybės sprendimu nuo 2016 m. lapkričio 8 d. Indijoje nebedisponuojama 1 000 ₹ ir 500 ₹ kupiūromis. Kad nekiltų nesklandumų keičiant kitų šalių valiutą į Indijos rupijas, Indijos Ambasada Varšuvoje pataria šalies lankytojams dažniau naudotis tarptautinėmis kredito/debeto kortelėmis.

Indija liberalizuoja vizos reikalavimus Lietuvai

 1. Indijos Ambasada liberalizuoja reikalavimus biometrinių duomenų rinkimui turistų grupėms iš Lietuvos ir paraiškas siunčiantiems paštu. Šis žingsnis yra skirtas keliaujantiems iš Lietuvos į Indiją atsižvelgiant į įvairių atstovų patogumą.
 2. Indijos vyriausybė nusprendė rinkti biometrinius duomenis nuo 2015 metų; biometriniai veido bruožai bei pirštų antspaudai pagreitina imigracijos formalumus identifikuojant/patikrinant vizų pareiškėją. Biometrinių duomenų rinkimas yra pasaulyje priimtina ir patvirtinta praktika, sparčiai pradėta naudoti tam tikrose šalyse siekiant pagerinti tos šalies piliečių saugumą. Šengeno valstybėse taip pat numatoma privalomų biometrinių duomenų rinkimas nuo 2015 metų.
 3. Pagal šį sprendimą, kuris įsigalioja nuo 2015 vasario 1 dienos, Indijos ambasados paslaugų tiekėjas BLS International Services Ltd, pradėjo fiksuoti vizų pareiškėjų biometrinius duomenis Vilniuje. Pareiškėjų kategorijos, t.y. kas atleidžiami nuo biometrinių duomenų rinkimo:
  1. Jaunesni kaip 12 metų ir vyresni kaip 70 metų pareiškėjai
  2. Diplomatinių pasų turėtojai
  3. Turistinės grupės organizuotos turų operatoriais/agentūromis
  4. Paraiškos su dokumentais siunčiami paštu (iš kitų miestų).
 4. Komentuodamas procedūros vystymąsi, Indijos Ambasadorius Ajay Bisaria sakė: "Mes ieškome būdų gerinti bendradarbiavimą su Lenkija ir Lietuva. Mes tikimes palengvinti kelinonę mūsų draugams iš čia, bet ne pridėti sunkumų. Mes norime, kad vizų procedūros pareiškėjams taptų teigiamos ir viliojančios. Tuo tarpu esame įsipareigoję dėl visų keliautojų saugumo." Konsulinio skyriaus vadovas, p. G. R. Meena sakė, kad buvo įdėtos visos pastangos racionalizuoti vizų išdavimus.
 5. Indijos Ambasada tęsia biometrinių duomenų rinkimą, kai pareiškėjas ateina asmeniškai į Vizų tarnybos Centrą (BLS ofisas).
TOP